Skoda Elektronik ateşleme

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ' EGE ' yeni vos 'portakal'

Cvp: Skoda Elektronik ateşleme

Mesaj #31 gönderen ismiil » Prş Şub 23, 2012 11:34 pm

bakalım neler olacak diyelim öyleyse...

İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #32 gönderen atakan77 » Pzt Şub 03, 2014 2:10 pm

Elektronik ateşlemeye geçtim. Hanhart distrübütör (Çek) , hanhart -magneton bobin (Çek) , nart beyin (TÜRK).

Resim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #33 gönderen gürhan » Pzt Şub 03, 2014 3:02 pm

atakan77 yazdı:Elektronik ateşlemeye geçtim. Hanhart distrübütör (Çek) , hanhart -magneton bobin (Çek) , nart beyin (TÜRK).

Resim

Hayırlı olsun Atakan, güle güle kullan.
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Leylâ

Mesaj #34 gönderen big1303 » Pzt Şub 03, 2014 3:05 pm

Hayırlı olsun,yaşadığım tecrübeye dayanaraktan skodanın yan sanayi olan elektronik ateşleme beyni orijinale oranla çok daha iyidir. Yan sanayinin üzeri plastik korumalı olduğu için suya karşı daha dayanıklı oluyor. Güle güle kullanın.
Kullanıcı avatarı
ilkeer
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: firuze

Mesaj #35 gönderen ilkeer » Sal Şub 04, 2014 3:02 pm

big1303 yazdı:Hayırlı olsun,yaşadığım tecrübeye dayanaraktan skodanın yan sanayi olan elektronik ateşleme beyni orijinale oranla çok daha iyidir. Yan sanayinin üzeri plastik korumalı olduğu için suya karşı daha dayanıklı oluyor. Güle güle kullanın.

çok güzel tespit ;)
Muhtaç olduğun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi M.Kemâl ATATÜRK
20.10.1927
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #36 gönderen atakan77 » Sal Şub 04, 2014 10:11 pm

Elektronik ateşlemeye geçmeyi düşünenlere önemli bir uyarı da benden lütfen parçaları orjinal skoda parçacısından alın. Onjinali alacağınız paraya gidip internetten çin malı, adi ürünler almayın.
Kullanıcı avatarı
ilkeer
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: firuze

Mesaj #37 gönderen ilkeer » Çrş Şub 05, 2014 5:38 pm

aslında bu elektronik ateşleme işi biraz da şans bence
çin malı olan ucuz sistemden 2 sene önce dist. bobin ve 2 tane beyini 90 liraya alıp taktım sorunsuz kullandım, arabayı eylülde satarken de aldığım yedek beyini sattığım arkadaşa verdim ve halen sıkıntısız arkadaş kullanıyor, şimdiki aracımda da kaliteli olarak bilinen sistem var ve dist. manyetik bobini arızalandı, ardından bobini arızalandı. tabi bunun tam tersi olan durumlarda var. Ama kesinlikle orjinal sistemden çok çok iyi elektronik ateşleme.
Muhtaç olduğun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi M.Kemâl ATATÜRK
20.10.1927
aqustic
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Lavinya

Mesaj #38 gönderen aqustic » Prş Nis 10, 2014 11:03 am

Arkadaşlar bundan 8 ay önce elektronik ateşlemeye geçtim ve aracımı alalı da 15 ay oldu..
15 ay düzenli bakımlarını yaptırdım uzun yola da gittim ve benı şükürler olsun hiç yolda bırakmadı.
Geçen hafta arabamı bulundugum şehirde bırakıp trenle memlekete gittim..Aracım 1 hafta yattı burda.
Döndügümde baktım ki marş basıyor ama arabam çalışmıyor.LPG sisteminde de sorun yok.
Defalarca marşa bastıktan sonra en son bir arkadaşım distrübütör kapagının ortasındaki kabloyu marş esnasında şaseye degdirmemi söyledi.Bunu da tabi o an ögrendim ve bir arkadaşımı bulup marşa bastırdım o sırada bobinden distrübütöre gelen kablodan kıvılcım çıkmadıgını gördüm...Gelelim yaptıklarıma...
Önce aküyü iyi bir şarj ettim.
Yedek beyin taktım sonuç yine aynı
Acaba sorun bobinde mi diyerek Platinli sistemde kullanılan silindir şeklindeki bobini taktım araç yine çalışmadı.
Bobinin artı ucuna elektrik geliyor kontrol lambasıyla ölçtüm...
Sorunun distrübütörden olma ihtimali nedir? Ve benımle aynı problemi yaşamış olan kimler var.Bir arkadaşım distrübütördendir başka bir nedeni olamaz o zaman diyor.Az önce memleketimdeki ustamı aradım.Beyni değiştirdiysen buna ragmen distrübütör kapagının ortasındaki kablodan kıvılcım çıkmıyorsa sorun distrübütörde diyor.
Başka bir arkadaşım ise distrübütörden olamaz diyor ve distrübütör kapagının ortasındaki kablo sökülüp kıvılcım yapmıyorsa sorun bobin veya beyinde diyor...
Bir başka ihtimal ise diyelim ki beyin bozuldu.Yedek beyni hiç kullanmadım denemedim ama yedek beyin belki bozuk.İkisinide aynı yerden almıştım.Ama böyle bir ihtimal olamaz.
Şu durumda ne yapmam gerekli?
Şimdi sıfır distrübütör alsam çalışmazsa boşu boşuna almış olcam.Aracı günlük kullanmıyorum ama aracım işyerimin otoparkında yatıyor şu an.Ama sorunu çözdükten sonra yine de bu sistemi kullanmaya devam edecegim.Çünkü çok memnundum

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir