Zemine çürük tadilatı

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Abbas

Zemine çürük tadilatı

Mesaj #1 gönderen mericdurna » Pzr Tem 13, 2014 1:51 am

Abbas'la iki buçuk yıldır birlikteyiz :) beni her istediğim yere götürdü, hiç başımı ağrıtmadı. İlk aldığım yıl su aldığını fark ettim. Camları ve temiz hava kutusunu elden geçirdim. Geçen kış tekrar su aldı. O suyu da 1303'lerin kronik sorunu olan tahliye borusundan alıyordu. Onu da hallettim. Bu kış yukarıdan su almadı hiç Abbas, ama tekerlerin attığı su giriyordu içeri. Onu halletmek için başına geçtim geçen hafta. Önce zeminin çürüklerini temizlemek, sonra da su alan yerleri onarmak planım. Zeminin döşemelerini söktüm, koltukları çıkarttım, başladım kazımaya. Beklediğimden daha az çürük çıktı karşıma. Tel fırça, spiral falan derken güzelce temizledim zemini. Dün gece Würth pas dönüştürücü uyguladım Abbas'ın tüm zeminine. Bu gece de Würth pas astarı sürdüm her yere. Biraz önce girdim eve, fotoğrafları paylaşayım dedim sizle :) yarın da delikleri mastik ve alüminyum sacla kapatırım. Sonrasında da zemine ses izolasyonu için bir şeyler yapmayı planlıyorum. Yapınca onların fotoğraflarını da paylaşırım :) Bu işler bitince arka fren balatalarını ve ön teker rulmanlarını değiştireceğim :) işler çok, biter umarım :)

Bunlar döşemeler çıkınca altından çıkanlar :)

Resim Resim

Resim Resim

Bunlar pas dönüştürücü uygulandıktan sonrakiler :)

Resim Resim

Resim Resim

Bunlar da pas astarı uygulandıktan sonrakiler :)

Resim Resim

Resim Resim

Resim Resim

Resim Resim

Yarın da delikleri kapatabilirim umarım :) iyi geceler :)
En son mericdurna tarafından Sal Tem 15, 2014 4:12 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
sainz
Vosdost

Cvp: Zemine çürük tadilatı

Mesaj #2 gönderen sainz » Pzr Tem 13, 2014 7:16 pm

Pas dönüştürücü tam olarak nasıl çalışıyor? Dönüştürücü deyince pası bir şeye mi dönüştürüyor?
[b]İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.[/b]
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost

Mesaj #3 gönderen mericdurna » Pzr Tem 13, 2014 7:54 pm

paslı yüzeye sürdüğünüzde kimyasal tepkimeye giriyor, köpürüyor :) önce mavimsi bir renk alıyor, sonra da fotoğraftaki haline dönüşüyor. kutunun üzerinde neye dönüştürdüğü yazmıyor fakat bir kimyasal reaksiyon oluştuğunu görebiliyorsunuz. faydasını göreceğimi ümit ederek uyguladım :) üç, dört yıl sonra kaporta-boya yaptırmayı düşünüyorum. bakalım o zaman söküldüğünde işe yarayıp yaramadığını anlarım :)
sainz
Vosdost

Mesaj #4 gönderen sainz » Pzr Tem 13, 2014 10:35 pm

mericdurna yazdı:paslı yüzeye sürdüğünüzde kimyasal tepkimeye giriyor, köpürüyor :) önce mavimsi bir renk alıyor, sonra da fotoğraftaki haline dönüşüyor. kutunun üzerinde neye dönüştürdüğü yazmıyor fakat bir kimyasal reaksiyon oluştuğunu görebiliyorsunuz. faydasını göreceğimi ümit ederek uyguladım :) üç, dört yıl sonra kaporta-boya yaptırmayı düşünüyorum. bakalım o zaman söküldüğünde işe yarayıp yaramadığını anlarım :)

Cevabınız için teşekkürler. Pas dediğimiz çok kabaca demir oksittir. Demek ki kimyasal bir etkiyle fonksiyon ediyor. Tekrar teşekkürler. Kazasız belasız İnşaallah.
[b]İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.[/b]
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost

Mesaj #5 gönderen mericdurna » Sal Tem 15, 2014 12:07 am

Bu akşam da etrafa mastik sıktım, delikleri alüminyum levhayla kapattım :) biraz önce işim bitti, ben de yorgunluktan bittim ama :) delik kapatma işi bitince de ses izolasyonu için aldığım, çadır matına benzeyen malzemeyi zemine tamamen yapıştırdım :)
aldığım izolasyon malzemesinin linki: http://www.hepsiburada.com/liste/mxs-se ... d=20024994

delik kapatma fotoğrafları:

Resim Resim

Resim Resim

Resim Resim

bunlar da ses izolasyonundan sonraki fotoğraflar:

Resim Resim

Resim Resim
En son mericdurna tarafından Sal Tem 15, 2014 4:14 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost

Mesaj #6 gönderen mericdurna » Sal Tem 15, 2014 11:08 pm

ve bu akşam döşemelerini taktım, ardından koltuklar falan, işim bitti sayılır :) deneme sürüşüne çıktım, birkaç sıkıntı gördüm. vites kolunu sökmüştüm boyamak için, onun ayarını tam yapamadım, viteslerin yeri biraz garip :) yarın aydınlıkta yapıcam onu :) bir de fren ayarı yapmam gerekecek :) subap ayarı gayet güzel olmuş, ateşlemeyi de kontrol ettim mi haftasonları tatile gitmeye hazır olacak Abbas :) bu arada ses izolasyonu için kullandığım malzemenin etkisi hiç fena değil. içeri giren yol sesini hissedilir seviyede azalttı :)

Resim Resim

Resim Resim
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost

Mesaj #7 gönderen mericdurna » Sal Tem 15, 2014 11:08 pm

ve bu akşam döşemelerini taktım, ardından koltuklar falan, işim bitti sayılır :) deneme sürüşüne çıktım, birkaç sıkıntı gördüm. vites kolunu sökmüştüm boyamak için, onun ayarını tam yapamadım, viteslerin yeri biraz garip :) yarın aydınlıkta yapıcam onu :) bir de fren ayarı yapmam gerekecek :) subap ayarı gayet güzel olmuş, ateşlemeyi de kontrol ettim mi haftasonları tatile gitmeye hazır olacak Abbas :) bu arada ses izolasyonu için kullandığım malzemenin etkisi hiç fena değil. içeri giren yol sesini hissedilir seviyede azalttı :)

Resim Resim

Resim Resim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #8 gönderen gürhan » Prş Tem 17, 2014 1:18 pm

Eline koluna sağlık...Büyük restorasyonları yapmadan önce buradaki gibi yapılan koruma işlemleri aracı koruyor ve daha az tadilat çıkmasını sağlıyor.
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost

Mesaj #9 gönderen mericdurna » Prş Tem 17, 2014 11:11 pm

Teşekkürler :) 10 gün kullanmayınca özlemişim :) bunlar sadece içten yaptıklarımdı. aynı işlemleri bir de dışarıdan yapıcam. tekerlerin arkası, fren merkezinin bağlandığı yerler falan çürümüş ve delikler var. içeri giren su asıl oralardan giriyor. birkaç hafta gezeyim, ön tekerleri söküp oralara da çürük tadilatı yapıcam :) onların da fotoğraflarını atarım :) bir de ön teker rulmanlarını değiştirdikten sonra arkalardan da ses geldiğini fark ettim. haftaya bir de arka teker rulmanlarını değiştirmem gerekecek :) bu aralar baya uğraştırdı Abbas beni ama bunlar tamamlandıktan sonra uzun süre rahat rahat gezebilicem :)
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #10 gönderen atakan77 » Cum Tem 18, 2014 11:45 pm

Elinize sağlık. Güzel olmuş.

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi