Skoda Elektronik Ateşleme Kitleri?

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
philipmsn
Vosdost
Vosvosumun adı: Rıfkı

Skoda Elektronik Ateşleme Kitleri?

Mesaj #1 gönderen philipmsn » Çrş Ağu 20, 2014 1:41 am

Arkadaşlar hepinize merhabalar. Skoda Favorit elektronik ateşleme sistemine geçmek istiyorum ve biraz nette araştırma yaptım.

1)Distribütör: Araştırmama göre 3 değişik marka distribütör mevcut. Bunlar "Kardes" marka 60TL civarı olan, "Vika" marka 80-90 TL civarı olan ve "Hanhart" marka 200TL civarı Çek yapımı olan.

2)Ateşleme Beyni: "Nart" marka 30-35TL civarı olan TÜRK Malı (Plastik gövde), "Vika" marka 40TL olan. (Vika'nın aliminyum gövdeli ve plastik gövdeli olan iki modeli var)

3) Endüksiyon Bobini: Piyasada görebildiğim Skoda parçası olarak "Kardes" marka 40TL civarı olan tek bir model var. Bobinde başka ne gibi alternatifler olabilir? (Bosch-Mako vb)

Skoda Elektronik ateşleme kullanan arkadaşlar setlerini yazarlarsa benim gibi elektronik ateşlemeyi düşünen arkadaşları kafa kaşımaktan kurtarabilirler :D Şimdiden teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Cvp: Skoda Elektronik Ateşleme Kitleri?

Mesaj #2 gönderen atakan77 » Çrş Ağu 20, 2014 1:57 am

Kullandığım kit.
Distrübütör - Hanhart Çek malı-Orjinal Parça-
Bobin- Hanhart (Magneton) Çek malı-Orjinal Parça- (Bulması biraz zor fakat azmedince Skoda parçacılarında bulunabiliyor :) )
Beyin TÜRK malı -Yan Sanayi- Son zamanlarda TÜRK malı beyinlerin çok arıza çıkardığına denk geldim.
sainz
Vosdost

Mesaj #3 gönderen sainz » Çrş Ağu 20, 2014 2:45 pm

Eski bir Skoda Favorit kullanıcısı olarak Vika' nın hemen her aksamında çok çabuk arızalandığını söyleyebilirim. Eğer ki bu kit aracınıza bir şeyler katacaksa bütün hepsini Hanhart olarak almanızı tavsiye ederim.
[b]İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.[/b]
aqustic
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Lavinya

Mesaj #4 gönderen aqustic » Pzt Eyl 08, 2014 2:55 pm

Ben yaklaşık 20 bin kmdir vika marka alüminyum beyin kullanıyorum.Yedek beyin de aldım.Çok şükür problem yaşamadım

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir