vosvos ve lpg

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Pashaa
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

vosvos ve lpg

Mesaj #1 gönderen Pashaa » Pzt Ara 15, 2014 11:23 am

arkadaşlar merhaba

almayı dusundugum bir vosvos var ama benzinli.. haliyle yakıt konusunda biraz yuksek.aktif olarak kullanıcagım için lpg taktırmak daha mantıklı gibi geliyor bana.fakat forumlarda okudugum kadarıyla cok fazla lpglı vosvos var.iyi bir lpg sistemini nerde yaptırabilir.daha sonrasında bana sıkıntı cıkartmıcak riske sokmicak sekilde bildiginiz önerebileceginiz bir usta varmı acaba..

teşekkurler

Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: vosvos ve lpg

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Pzt Ara 15, 2014 2:55 pm

Hangi şehirde olduğunuzu yazarsanız şehrinize göre daha sağlıklı bir yanıt çıkacaktır. Ankarada Tataroğlu diye bir firma var benim bildiğim taktıran memnun olan arkadaşlar var egzost ısıtmalı sistemi takıyorlar diye biliyorum bu sistemin verimli olduğunu söyleyenler var benim vosvos da da var şu an için bi sıkıntı çekmedim tek sıkıntı ruhsata işlenmiyor olması genelde bu şekilde biniyor herkes.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
zekimert
Administrator
Administrator
Kan Grubu: B Rh -

Mesaj #3 gönderen zekimert » Sal Ara 16, 2014 7:09 pm

LPG işinde bence usta ve hatta beyinden önce LPG çubuğu önemli. Usta sonuçta sadece mevcut sistemi bir şekilde monte ediyor, beyin dedikleri ise kabaca gaz akışını kontrol eden bir vanadan ibaret, ve 40 yaşındaki bir araçta performansa ne derece etkisi olduğu tartışılır.

LPG ısıtma çubuğu ise piyasada standart olarak bulunmayan bir aparat ve herkes kendine göre imal ediyor. Gazı içinde "dolaştırıyor gibi" yapan, girişiyle çıkışı arasında 1 cm bile olmayan ısıtma çubuğu taktıran arkadaşlar, forum sayfalarında taktırdıkları beyne yahut ustaya sorun buluyor.

En iyi beyni, en iyi sistemi, en iyi ustaya da taktırsan, yalan yanlış bir ısıtma çubuğu ile LPG sisteminden hiçbir verim alamazsın.
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #4 gönderen orko » Cum Oca 30, 2015 10:53 am

kayseri de takan bir usta var. mevcut sistemi bir firmaya montaj ettiriyor ama ısıtma çubuğunu kendi yapıp kontrol ediyor. asla sorun çıkmaması için uğraşıyor. ben beş yıl hiç benzine geçmeden sürekli yaz kış lpg de kullandım. sorun yaşamadım.
stresss...

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir