VW T2A model,fiyat, bilgi YARDIM lütfen !!

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
cgr
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

VW T2A model,fiyat, bilgi YARDIM lütfen !!

Mesaj #1 gönderen cgr » Cmt Oca 10, 2015 1:17 am

Merhabaa, :D
Sanırım aradığım en iyi cevabı bu forumda bulacağım. Foruma yeni üye oldum ve t2 lere büyük merak saldım. Westfalia ya hayran olmama rağmen fiyatları çok yüksek ve beni aşıyor :cry: . Bu sebeple buna alternatif üretmeye ve en yakın zamanda yapmak istiyorum. Siz tecrübeli forum uyelerine benim için çok önemli 2 sorum olacak ki bu sorular t2 nin iki modeli hakkında.
Fotogtaflardaki iki t2a modeline 7-8 en olmadı 10 bin gibi bir bütçe ayırabilirim diye düşünüyorum. Bu fiyata toplanmış temiz araç bulamayacagım belki ama en azından üzerinde oynanmamış orjinal, kat kat boyası veya bolca cürüğü olmayan, motoru idare edecek bir bus bulunabilir. Karavan olarak ve hobi amaçlı kullanmayı düşünüyorum bu sebeple YÜKSEK tavan yaz kış hem karavan olur hemde daha ferah olur diye düşünüyorum . Fotograftaki yüksek tavan panelvan veya arka camları da kelebek olan diger modeli westfalia ya alternatif olarak düşündüm . ve aşağı yukarı fotograftikerin temizliğinde ve dış görünümünde bir aracın fiyatı hakkında bilgi edinmek istiyorum. Sizce bu fiyatla mümkün müdür veya ne fiyata bulunur dersiniz?? Ayrıca düşüncelerimi de degerlendirirseniz sevinirim.
Teşekkürler

cgr
Vosdost

Cvp: VW T2A model,fiyat, bilgi YARDIM lütfen !!

Mesaj #2 gönderen cgr » Cmt Oca 10, 2015 1:19 am

Resim
cgr
Vosdost

Mesaj #3 gönderen cgr » Cmt Oca 10, 2015 1:21 am

Resim

Iki seferde ancak gonderebildim kusura bakmayın lütfen. .
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #4 gönderen gürhan » Cmt Oca 10, 2015 2:39 pm

Öncelikle aramıza hoş geldiniz...
Dileğimiz gönlünüze göre bir araç bulabilmenizdir. Ancak şunu söyleyeyim...Çok şanslı bir insan değil iseniz; söylediğiniz fiyatlara sizi üzmeyecek bir araç bulma imkanınız yok. O fiyatlara piyasada satılan araçlar hurdaya yakın, motoru, şasisi değişik araçlar.
Öyle bir anlatmışsınız ki, sanki her hangi bir galeriye gidip yüksek tavanlı t2 alabilecek mişsiniz gibi bir durum çıkmış ortaya.
Bu gün bir vosvosun kaporta boyası 10 liraya yakın bir bütçe tutmakta. O yüzden düşük fiyata alacağınız bus ların çıkacağı maliyeti varın siz hesaplayın.
Bence acele etmeyin. Buslar hakkında biraz daha araştırma yapın. Kaportacıları biraz dolaşın, parçacıları biraz araştırın, maliyetleri az çok hesaplayın.
Her gönülde bir aslan yatar...
Benimde idealim bir westfalia. Ama şimdilik vosvos ile idare ediyorum. Sizde önce vosvos ile başlayın, kullandıkça, piştikçe, anladıkça, biriktirdikçe ileride bir t2 alırsınız.
cgr
Vosdost

Mesaj #5 gönderen cgr » Cmt Oca 10, 2015 4:38 pm

Gürhan abi cevap için teşekkür ederim hosbulduk. Başlarda vosvoslara merakliydim sonradan bus lar karavan olarak da kullanıldığı için daha fazla merak saldım.
Şuanda bilgi topluyorum sadece ,araştırmadan işe kalkışamam da zaten , dediğiniz gibi bir fiyat çıkarma çabası içerisindeyim ve öncelikle araç fiyatını öğrenerek hesaba başlamayı düşünüyorum . İstedigim anda bu modelleri bulamayacağımı bilsem de uzun vadede bir plan old. İçin belki olur umudu ışte abi :D
Westfalia ya alternatif olarak hatta daha iyi olur dediğim özellikle yüksek tavan modeli hakkında (nekadar doğru düşünüyorum bilemiyorum) sizin düşüncenizi almak isterim? Panelvanı karavana dönüştürmek resmi olarak mümkünse düşünceler nekadar doğru olur..
Fiyat aralıgım hakkındaki gerçekler üzücü oldu. Resimdeki yüksek tavanın kaportası (10 bin tl onarım masrafa bu araç örnek olabilir sanırım ) ve kurcalanmamış yürür bir araç baz alınırsa ülkemizde bu iki model minimum nekadara bulunabilir?
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #6 gönderen gürhan » Pzr Oca 11, 2015 11:25 pm

Geçen bir arkadaş t2A yı 11,5 liraya sattı. Motoru iyiydi, ancak kaporta boya isterdi...en az 10 lirada o dersen,,,ıvırı zıvırı sana 25 e gelir...
Yüksek tavan bulma şansın zaten yok...Bir satış sitesinde 20 bin euro isteniyordu bir tanesine.
cgr
Vosdost

Mesaj #7 gönderen cgr » Pzt Oca 12, 2015 12:41 am

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 7716/detay
20bin euro dediğiniz araç bu sanırım. Resimlerden benim anladığım camları karavan camı ve benim planladığım gibi panelvandan karavana çevrilmiş diye düşünüyorum yanlışsam özür diliyorum sadece tahmin. Gelgelelim Fiyatı Westfalia ya meydan okur cinsten :D bu fiyatlardan çekindiğim için kendim yapmak istiyorum aslında. Inceleyebilirsen şu ilan biraz daha insaflı gibi abi :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 5463/detay
Bi de sonradan yapılan yüksek tavanlar varmış bu ilandakiler oyle mi ve nasıl anlaşılır açıkçası bilmiyorum. Biliyorsanız öğrenmek isterim...
Ben özellikle t2a hayranıyım abi :lol: Hiç mi bulunmaz bu araçtan westfalia dandamı kıymetli pahalı bu araçlar!!. Yaklaşık 2 aydır bakiniyorum ancak 11500 tlye yürür kaporta masraflı t2a düz görmedim . Hergün fiyatları artıyor gibi.
Bu işe girmişken tam olsun isterim. Düz tavana okadar uğraş emek-para ver sonra içime sinmez diye korkarım .
Fiyat konusunda kesin birşey belirirse kafamda ona göre hayallerimi sekillendirecem ondan alttaki soru hayalim için hayati önem taşıyor . (Geriye kalır düz tavan ...)
Düz tavan fiyatını öğrenmiş oldum teşekkür ederim.
Sonuç olarak resimdeki gibi çürüklü ,kasası yorgun , içi bomboş toplanılası yüksek tavan nekadar eder dersin abi ?? Şu an en onemlisi bu benim için. 15 ,20,25bin tl.. ? :roll:
Tabi bulduğumuzu varsayarsak... :(
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #8 gönderen gürhan » Pzt Oca 12, 2015 11:52 pm

Satış sitesini takip edeceksin...İçi boş olan denk gelir mi bilmiyorum. Satışta olan yüksek tavanların fiyatları gördüğün gibi. Bu araçların orijinal olup olmadıklarını bilmiyorum. Olabilirde olmayabilirde...Özel amaçlı olarak yapılmışlardır...Ambulans, itfaiye, karayolu aracı...Ne biliyim eskiden kamu kuruluşlarında bunlar kullanılıyordu, zaman geçince sivil oldular...Vatandaş da almıştır, karavana çevrilmişlerdir.
İllaki bunlarla başlanacak diye bir kaide yok...Al bir T2...Onunla alış, ileride denk gelirse alırsın başka bir tane...Meşakkatli işler bunlar.
Artık bu gruplar klasik olarak görülüyor, yok pahasına satılmıyorlar. Derleyip toplayıp kiraya veriliyorlar, o yüzden ucuz değiller artık.
cgr
Vosdost

Mesaj #9 gönderen cgr » Sal Oca 13, 2015 12:51 am

Anladım abi istediğim gibi araç denk gelmez ;denk gelse de fiyat beklentimin çok üzerinde en az 30 bin gibi görünüyor .
Dediğim gibi bu işe ileri zamanlarda gireceğim ve vw bustan yana kararım değişmezse tercih mecburen T2 normal tavan olacaktır ki fiyatları ben alasıya 3-5 daha artar gibi görünüyor.
Araç maliyet işi tamam abi takip ederim artık arada ve bilgiler bu konuda yeterince faydalıydı teşekkürler. Araç fiyatından sonra son olarak;

Bu araçlara karavan ruhsatı alma, ic-dış aksesuar maliyeti, iç dizaynlarının nasıl ve kimlerce yapılması gerektiği -maliyeti gibi konularda ...vs detaylı bir site/sayfa onerebilecekmisin? Neresi hobi amacıyla nasıl yapılabilir neresi usta ellere yaptırılmalı. El becerim vardır uğraşmayı ya severim gönül ister ki hepsini kendim yapayım :D Mesela aracın mobilyasını mobilya işi yapan bir marangoza yaptırarak karavan firmalarından daha uyguna mal edilebilir ve özel istek ürün ortaya çıkarılabilir gibi düşünceler önemli benim için .. Sitenizi inceledim ancak t2 konuları biraz eski old.için günümüz koşullarını sağlamayabilir düşüncesiyle bu konuda nasıl bir yol izlememi onerirsiniz ??
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #10 gönderen gürhan » Sal Oca 13, 2015 11:30 pm

Bu site daha çok kaplumbağa üzerinedir...ancak Bus larla ilgili forum sitesi AVD (Anatolia Vosvos Derneği) dir...Kampçıların ağırlıklı olduğu bir sitedir. Çoğu üyesinin Bus'ları vardır. Biz göz atmakta fayda var.

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir