Yakıt Göstergesi Sorunu

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vosdost_rifki
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Rıfkı
İletişim:

Yakıt Göstergesi Sorunu

Mesaj #1 gönderen vosdost_rifki » Pzr Şub 26, 2017 9:17 pm

Merhaba,

Yeni vosvos kullanıcısıyım. Aracı ilk aldığımda benzin göstergesi hiç çalışmıyordu. Benzin rolesini değiştirdik ve sorun düzeldi ancak şimdi de gösterge stabil çalışmıyor. Marşa basmadan kontağı çevirdiğimde 3/4 gösteren gösterge, hareket halinde yeri geldiğinde kırmızı çizgiye düşüyor, 5 dk. sonra yarım depo gösteriyor vb. Yani tam olarak depoda ne kadar yakıt var kestiremiyorum ve bu da tehlikeli bir durum malum. Çözüm olarak ne önerirsiniz? Şamandıra değişimi mi yoksa bu vosvosların kronik sorunu mudur?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler,

Seçkin

Kullanıcı avatarı
Onuurduman
Vosdost

Re: Yakıt Göstergesi Sorunu

Mesaj #2 gönderen Onuurduman » Pzt Şub 27, 2017 9:06 am

Bende de aynı sorun var. Sanırım bu arabalarda bu oluyor. Depo tam doluyken bile yarım depo ölçüyor benim gösterge. Bunların bi ayarı olması lazım yanılmıyorsam. Bir ustaya gidersen çözümleyeceğine inanıyorum. Benim ustam geniş bi zamanda bakalım hallederiz demişti.
(o_/!\_o) Volkswagen Başkadır. 1303s Bambaşka !
vosdost_rifki
Vosdost
Vosvosumun adı: Rıfkı
İletişim:

Mesaj #3 gönderen vosdost_rifki » Pzt Şub 27, 2017 5:19 pm

Onur Merhaba,

Çok teşekkürler cevabın için. Olur da ustana gidersen öğrenebilir misin nasıl yapıldığını? Ya da İstanbul'daysan ustanın detaylarını verebilirsen uğrayabilirim.

Teşekkürler,

Seçkin
Kullanıcı avatarı
Onuurduman
Vosdost

Mesaj #4 gönderen Onuurduman » Cmt May 20, 2017 4:58 pm

Bir süredir foruma uğrayamamıştım.

Sorunun ne durumda bilemiyorum. Umarım çözmüşsündür. Ben hala aynı şekilde kullanıyorum. Bagajımda bir bidon benzinle hareket ediyorum sürekli.

Malum maddi durumlar ve daha ciddi sorunlara öncelik verdim. Onlarla uğraşıyorum. Bostancı sanayiide hasip usta var ona gidersen çözümleyecek tecrübeye sahiptir.
(o_/!\_o) Volkswagen Başkadır. 1303s Bambaşka !

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir