Vosvos almaya niyetli bir acemi :)

Yeni üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bölüm.
Forum kuralları
Bu bölümde yeni üyelerimiz kendilerini tanıtabilirler.
Sorularınız için önce arama yapınız.
Ardından ilgili bölümlerde başlık açınız.

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
akaan
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: henüz yok :(

Mesaj #1 gönderen akaan » Cum Tem 14, 2017 3:57 pm

Merhabalar herkese :ugeek:

Ayağımı yerden kesecek bir araç bakınıyorum bir süredir. Küçük arabalara bayılıyorum, özellikle Mini cooper hayranıyım ama şu şartlarda almak ne mümkün. Sonra kendi kendime dedim ki neden vosvos'u araştırmıyorsun. Hem daha ekonomik (?!) hem de kendi içerisinde farklı bir dünyası ve kültürü var aslında...

Bu yüzden araştırmaya karar verdim ve sayfanızı keşfettim. Acelem yok aslında, hızlı karar verip uygun olmayan bir araç almak istemiyorum. Aslına bakarsanız direksiyon ve araç iç aksamı konusunda da pek bir acemiyim. O yüzden sizlerin yönlendirmesine ihtiyaç duyuyorum. İlk araç ve trafik tecrübesi olmayan biri için vosvos almak sizce ne kadar mantıklıdır? Aslında tam da bu noktada araç içi tertibatı (motor bakımı ve genel bakımlar vs.) konusunda tecrübe edinebilmek için de vosvos düşündüm diyebilirim. Sizce nereden başlamalıyım? Tecrübeleriniz doğrultusunda yönlendirmenizde ihtiyacım var epeyce. ;) Eğer bir araya gelip muhabbet ettiğiniz zamanlar oluyorsa vosvos konusunda bende katılmak isterim. İstanbulda yaşıyorum. :)

Güzel yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler şimdiden. :ugeek:

Kullanıcı avatarı
ihtiyar
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: ihtiyar (1972 1302)

Re: Vosvos almaya niyetli bir acemi :)

Mesaj #2 gönderen ihtiyar » Pzr Tem 16, 2017 4:50 pm

meraba.
öncelikle sunu söyleyebilirim ben de yeni vosvoscuyum yaklaşık 2 ay oluyor fakat şunu söyleyebilirim sana vosvos emek işi biraz . yıllardır istiyordum ben bu arabayı bundan öncesinde birçok arabam oldu hem de teknolojik olarak en uç noktalara da çıktım araç konusunda ama sevdamdan vazgeçemedim. şimdi senin söylediğin noktalara kendimce yorumlar yapmak istiyorum.
1- ekonomiklik konusunu ele alırsak hiç de ekonomik bir araç değil. benzinde yakıtı fazla tüpe geçersen daha az yakıyor ama genel anlamda yine fazla diyebiliriz. sürekli orasında burasında problemler çıkabiliyor. çıkmasa bile sen arabayla aranda öyle bir bağ kuruyosunki surası düzgün burası düzgün olsun diye diye bi bakmışssın arabaya gaz ya da benzin almaya paran kalmamış olabiliyor. ben şu 2 ay içerisinde o kadar çok para harcadımki aklım almıyor ve hala yaptırmak istediğim yaptırmam gereken seylerde var . parasını ver yaptır da değil olay. düzgün bi usta bulmak lazım . kısacası hem zaman hem de maddi olarak seni zorlama ihtimali yüksek . hele bir de ilk arabam olacak diyosun bence biraz arabalar konusunda tecrübe edip öyle almanı öneririm.
2-evet farklı bi dünyası var . ben bu sayede birçok insanla tanıştım bir çok dostluğumda oldu şu kısa zaman içinde bu da bu arabanın bize kazandırdığı en büyük seylerden biri diye düşünüyorm.
3- şunu söyleyebilirim tekrardan ilk araban olucak motor direksiyon elektrik aksamı falan filan genel tertibat olarak pek bilgili olmadığını söylemişssin bu senin basına soru acabilir . evet üzerinde yaparak biseyler öğrenebilirsin fakat seni araçtan sogutabilir çünkü hiç bitmeyecek problemler :D ve trafik tecrüben olmadığını söylemişssin . İstanbul gibi bir yerde yaşıyorsun ve bizim araçlar biraz kullanması yeni araçlara göre farklıdır direksiyon serttir pedallar farklıdır aracın gaz verdiğindeki tepkisi farklıdır fren tepkileri farklıdır. tüm bunlar senin ehliyet aldığın araçtakinden çok farklıdır kısacası eskidir antikadır. kullanmaya alışmak zaman alır ama alıstığın zaman da baska arabaya binesin gelmez ne yalan söyleyeyim :)
seni vosvostan soğutmak istemem ben 2015 model mercedesten inip bindim bu araca ve baska bi arabaya binmek istemiyorum ama su iki aylık zamanda yordu beni baya . eğer daha ilk araban ilk tecrüben olucaksa soğutma kendini hem araba kullanmaktan hem de vosvostan. bence biraz tecrübe edin daha sonra yine alırsın . o zaman asıl zevkine varıcağını düşünüyorum . karar yine de senin :))
akaan
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: henüz yok :(

Mesaj #3 gönderen akaan » Pzr Tem 16, 2017 11:03 pm

Tekrar merhaba,

Güzel cevabın için çok teşekkür ederim. Öyle güzel yazmışsın ki tekrar tekrar okudum. Kafamda çok soru işareti vardı ve neredeyse tamamını yok ettin. Hani tek tek araştırmaya kalksam bu detayları öğrenemezdim sanırım, eline sağlık.

Yarından itibaren bütçeme uygun, düşük model bir araç araştırmaya başlayacağım. Acemiliğimi atmam için en iyisi bu olacak dediğin gibi.

Kazasız, belasız güzel yolculukların olsun.

Kendine iyi bak.

instagram.com/arifkaancekic
twitter.com/arifkaancekic
Kullanıcı avatarı
ihtiyar
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: ihtiyar (1972 1302)

Re: Vosvos almaya niyetli bir acemi :)

Mesaj #4 gönderen ihtiyar » Pzt Tem 17, 2017 8:18 pm

ben teşekkür ederim . aynı aşamalardan senin düşündüğün şeyleri zamanında ben de düşündüğüm için seni anlayabiliyorum . hani belki su an için vosvos dan vazgeçtin belki ama emin ol biraz başka arabada tecrübe edip vosvos u daha sonra kullanmaya başlarsan emin ol çok büyük zevk alıcaksın . bu ara da ne olursa olsun bir gün bi vosvos al tadı çok ama çok farklı .
iyi günler diliyorum :)

“Tanışma Alanı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir