ARKADAŞLAR BU DA BENİM KENDİ EL EMEĞİM

Bu bölümde sahibi olduğumuz vosvos oyuncakları ve maketleri tanıtacağız satış yerleri ve fiyatları hakkındaki bilgileri üyelerle paylaşacağız..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
YANIMDA
Vosdost

Mesaj #71 gönderen YANIMDA » Prş Şub 01, 2007 10:10 am

İŞTEN GÜÇTEN FIRSAT BULAMIYORUM Kİ
NASİP OLURSA
TEKRAR BAŞLAYACAĞIM
KALIPLAR VAR AMA İŞLENMESİ KALDI SIRADA 5 TANE VOS VAR EN KISA ZAMANDA HAZIR OLACAK
BUNA EMİN OL

HAYAT YAŞAMAYA DEĞER
BİRDE SEVDİKLERİN YANINDA İSE
BU HAYAT HİÇ VAZ GEÇİLMEZ HAL ALIR...
Resim
Er_cU

Mesaj #72 gönderen Er_cU » Prş Şub 01, 2007 10:13 am

sabırsızlıkla bekliyorum jimmyi camdan kafesi bile hazır :)
Kullanıcı avatarı
hidovos
Vosdost

Mesaj #73 gönderen hidovos » Pzr Şub 04, 2007 9:03 pm

Arkadaşlar sanatçı arkadaşım Fırat'a alkış istiyorum sizden. :alkış:
YANIMDA
Vosdost

Mesaj #74 gönderen YANIMDA » Pzt Şub 05, 2007 9:01 am

KARDEŞİM ARAMIZA HOŞ GELDİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HERŞEY İÇİN YENİ DOSTLARINLA İYİ VAKİT GEÇİRMEN DİLEĞİMLE
HAYAT YAŞAMAYA DEĞER
Resim
Kullanıcı avatarı
hidovos
Vosdost

Mesaj #75 gönderen hidovos » Pzt Şub 05, 2007 7:57 pm

Büyük adamsın. :ok:
Kullanıcı avatarı
adil tetiker
Vosdost

Mesaj #76 gönderen adil tetiker » Sal Şub 20, 2007 8:51 pm

fıratçım güzel bir çalışma başarılarının devamı gelsin seriyap? 61, 62 ,70 gibi başarılar. :dede:
YANIMDA
Vosdost

Mesaj #77 gönderen YANIMDA » Çrş Şub 21, 2007 9:02 am

TEŞEKKÜR EDERİM ADİL ABİ
ÇOK SAĞOLASIN İLGİNDEN DOLAYI BİRŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞIYORUM
DAHA UCUZA VE DAHA HIZLI BİR ŞEKİLDE YAPMANIN YOLLARINI ARIYORUM ÇÜNKİ BİR TANESİ BENİM ÇOK ZAMANINIMI ALIYOR UMARIM DÜŞÜNCELERİM GERÇEK OLUR

SAYGILARIMLA ABİ
HAYAT YAŞAMAYA DEĞER
Resim
ozgurozdemirr
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: kafeRS

Mesaj #78 gönderen ozgurozdemirr » Cum Mar 30, 2007 4:56 pm

Arkadaşım hakikaten süper öncelikle :)

Akıl vermek gibi olmasın ama, bu yaptığın maketin üzerindeki aksesuarları, tampon, ayna gibi çok çıkıntılıolanları bi süreliğine sök.Jantlar engel olmaz die tahmin ediorum ama, istersen onlarıda sökebilirsin. Şimdi girintisiz çıkıntısız maket kaldı dimi geriye.Straç filmle ince bi şekilde kapla maketi, mümkünse tek seferde ince bi katla bitir işi.dikdörtgen bir kaba yarısına kadar sok vosu, yandan tabe, yane yana yatık olcak maket.sonra tam yarısına gelcek kadar iyice sulandurdığın normalden daha cıvık, içine biraz sıvı yağ yemeklik kat hatta, bu cıvık alçıyı dök.bu arada, streçli maketide ince bi şekilde yağlaki, donunca ayırmak kolay olsun.kalıp donunca, içindeki straçli vosu çıkar kalıbıda kaptan çıkar, tahminimce pürüzsüz bi kalıp elde etmen lazım.şimdi aynısını vosun diğer yarısınada yap.Şimdi 2 tane yarım vos kalıbın oldu dimi.bu iki kalıp birbirini tam olarak öpmesi lazım yane o yüzeyleri güsel hazırla! şimi bu iki kalıbı ters çevir yane vos ters durcak gibi olsun. tam iki kalıbın ortasından kalın bi uçlu matkapla en 1,5 yada 1 cm lik bi delik aç, tam iki kalıbı ortalamayı unutma.daha snra ayır kalıpları.kalıbın içini yine yemeklik sıvı yağ ile iki tarafınıda güzelce yağlatekrar kalıbı kapat.iyice sabitle kalıpları birbirine. ve o delikten alçıyı boşalt.donunca kalıbı ayır birbirinden. araba hazır olacak. çıkardık sonra sağını solunu rütuşlarsın biraz, bu haliyle en fazla 1 saatini alır.böylece seri üretime geçebilirsin. kalıbı defalarca kullanabilirsin, yağladıın sürece hiç bişi olmaz kolaylıkla kullanırsın.

Mutlaka saten alçı kullan, daha randımanlı olur.geliştir işte bu şekilde, ilk seferde biraz uğraşcan belki ama yinede her seferinde oymakla uğraşmaktansa bölesi daha basit :)

Kolay gelsin, sonuç alırsan birinide ben alırım, kırmızı olcak camlar siyah :) çamurluk üstüne sinyal koyma bide, malum 75 bizimki :ok:
YANIMDA
Vosdost

Mesaj #79 gönderen YANIMDA » Cmt Mar 31, 2007 8:07 am

teşekkür ederim kardeşim
çok sağol önerilerin için ama ben başka bir yol buldum zaten ama bu fikirde güzel emek harcamışsın tekrar sağol
HAYAT YAŞAMAYA DEĞER
Resim
ozgurozdemirr
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: kafeRS

Mesaj #80 gönderen ozgurozdemirr » Cmt Mar 31, 2007 1:48 pm

Senin yöntem ne sende söle biz öğrenelim :)

“Maket ve Oyuncak VosVoslar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir