ARKADAŞLAR BU DA BENİM KENDİ EL EMEĞİM

Bu bölümde sahibi olduğumuz vosvos oyuncakları ve maketleri tanıtacağız satış yerleri ve fiyatları hakkındaki bilgileri üyelerle paylaşacağız..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
tospa
Vosdost

Mesaj #91 gönderen tospa » Pzr Ara 23, 2007 11:15 pm

merhaba, ben de senin gibi hastasıyım şu anda tostosum yok ama yeniden yine olacak.bunu kalıpla mı yaptın yoksa ne?çok güzel bişiii çünkü saol.

müthiş bir duygu onu sevmek.
berkan
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: kapuş

Cvp: ARKADAŞLAR BU DA BENİM KENDİ EL EMEĞİM

Mesaj #92 gönderen berkan » Pzr Oca 16, 2011 11:13 am

Öncelikle elinize sağlık,başarılı bir çalışma olmuş ve sevgiyle yapıldığı belli..Eminim dünya üzerindeki en güzel alçı vos olmuş :)
Model yapmak isteyen arkadaşlara alçı model yapan biri olarak birkaç tavsiye..
Modelinizin kabalığını biraz aldıktan sonra ince testereyle (kıl testere) inceltir ve şekil verirseniz daha kolay ve başarılı sonuçlar alabilirsiniz..
Testereyi yatay kullanarak (saç tarar gibi) alçıya sürterseniz daha doğru ve güzel sonuçlar almanız mümkün olur ve model üstünde referans olur çıkardığı çizgiler....Ayrıca alçıyı hazırlayıp döktükten sonra havasını almalısınız.Yoksa malesef örnekteki gibi kabarcıklar oluşacaktır..Bunu gidermek için döküm yaptıktan sonra bir çay kaşığını bükerek batırıp çıkarın,içindeki hava kabarcıklarının çıktığını görürsünüz ..köşeli yerler içinde 90 derecelik spatüller kullanmanızı tavsiye ederim..örneğin düz tornavida olabilir..Son olarakta pürüssüz yüzeyler elde edebilmek için jilet kullanabilirisiz..Su zımparasıda olabilir..
Bildiklerimi paylaşmak istedim..Umarım işinize yarar..Tkerar elinize yapacaklarında şimdiden ellerine sağlık..Kolay gelsin..
Sevgiler , saygılar..
berkan
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: kapuş

Mesaj #93 gönderen berkan » Pzr Oca 16, 2011 11:19 am

Bu arada şunuda eklemek isterim kalıplamada bir arkadaş yağla demiş..Yapışmaması için doğrudur anck malzeme olarak arap sabunu kullanabilirsin..Seramik ürünlerin model kalıp sürecinde bu yöntem kullanılır ..
mustafaakin
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ayşe

Mesaj #94 gönderen mustafaakin » Cmt Mar 05, 2011 5:49 am

gerçekten imrendim bende sıkça kontplakla çalışan birisi olarak kontaplak vos için çalışmalarıma başlamış bulunuyorum :)
Resim
YANIMDA
Vosdost

Mesaj #95 gönderen YANIMDA » Pzt Tem 11, 2011 9:54 pm

BAŞARILAR DİLERİM VOSVOS HASTALIĞI BAŞKA BİRŞEY BENDE UZUN ZAMANDIR SİTEYE GİREMİYORUM BEN BU SİTENİN SAYESİNDE EŞİMLE EVLENDİM VE ÇOK MUTLUYUM BÜTÜN VosvosTürk DOSTLARIMA TEŞEKKÜR EDER VEE ÇOK ÖZÜRLERİMİ DİLERİM ÇOK UZAK KALDIM

HERŞEY İÇİN ÇOOOOOOOOOOOOOOOK SAĞOLUN
MAKET İÇİN SÖZ VERDİĞİM ARKADAŞLARDAN DA AYRİYETTEN ÖZÜR DİLERİM HAYAT ŞARTLARI MALUM ARTIK BU SANATI BIRAKMAK ZORUNDA KALDIM KUSURUMA BAKMAYIN NE OLUR ÖZELLİKLE CAKABO (MUHAMMET KARDEŞİM)

SAYGILARIMLA BÜTÜN VosvosTürk ÜYELERİNE
HAYAT YAŞAMAYA DEĞER
BİRDE SEVDİKLERİN YANINDA İSE
BU HAYAT HİÇ VAZ GEÇİLMEZ HAL ALIR...
Resim

“Maket ve Oyuncak VosVoslar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir