TEMİZLİKTE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
qa1
Vosdost

Mesaj #61 gönderen qa1 » Cum Eki 27, 2006 10:18 pm

Murat Bey çok faydalı bilgilere sayenizde sahip olduk, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla

Serhat...
ozgurozdemirr
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: kafeRS

Mesaj #62 gönderen ozgurozdemirr » Cmt Mar 31, 2007 5:23 pm

Murat abi tam 3 saattir kelimesine virgülüne kadar tek tek okudum, bende manyaklık derecesinde araba yıkarım, noktasına kadar girerim, son sayfaya girmeden, sana soracaktım, gazlı bez uygulaması zararlımı die, son sayfada sen yazmışın zaten iyi olduğunu :)

bende babamdan öğrendim, 35 yıllık uzun yol şöförü kendisi, zamanında turizmde çalıştığı için, otobüslere sürekli uygularlarmış bu olyı, tabi bezle diil püskülle, ve bizim campere ben hep yapardım gazlı bez ateş topu gibi olurdu.herkez sorardı sölemezdim ne yaptığımı :hipnoz:

askerdede siyah reno kullandım bi dönem, atf kullandım ondada oda çok güsel oluo hatta resmini ekliim :)

Resim

hatta dobloyada uyguladım daha sonra, lastikleride fren hidroliği ile silerdim, parlardı ama zararlı bi yöntem!

Resim

çok saol abi emeğin için, güsel detaylar öğrendim, şu senin consolosluk aracını yıkadıktan sonra bi resmini eklesene çok mrk ettim nasıl duruyor :alkış:
captain
Vosdost

Mesaj #63 gönderen captain » Pzr Nis 01, 2007 12:39 am

ozgurozdemirr yazdı:Murat abi tam 3 saattir kelimesine virgülüne kadar tek tek okudum, bende manyaklık derecesinde araba yıkarım, noktasına kadar girerim, son sayfaya girmeden, sana soracaktım, gazlı bez uygulaması zararlımı die, son sayfada sen yazmışın zaten iyi olduğunu :)

bende babamdan öğrendim, 35 yıllık uzun yol şöförü kendisi, zamanında turizmde çalıştığı için, otobüslere sürekli uygularlarmış bu olyı, tabi bezle diil püskülle, ve bizim campere ben hep yapardım gazlı bez ateş topu gibi olurdu.herkez sorardı sölemezdim ne yaptığımı :hipnoz:

askerdede siyah reno kullandım bi dönem, atf kullandım ondada oda çok güsel oluo hatta resmini ekliim :)

Resim

hatta dobloyada uyguladım daha sonra, lastikleride fren hidroliği ile silerdim, parlardı ama zararlı bi yöntem!

Resimkardeş gazyagı olayı süper bi şey babanın turizimci oldugunu yazmışsın baban dediyse doğrudur ben tanırım mutlaka oda benı tanır bende 25 yıllık turizm kaptanıyım ismim ankaralı mevlüt selamlar

çok saol abi emeğin için, güsel detaylar öğrendim, şu senin consolosluk aracını yıkadıktan sonra bi resmini eklesene çok mrk ettim nasıl duruyor :alkış:
Resim
ozgurozdemirr
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: kafeRS

Mesaj #64 gönderen ozgurozdemirr » Pzr Nis 01, 2007 1:45 am

ozgurozdemirr yazdı:

captain yazdı:kardeş gazyagı olayı süper bi şey babanın turizimci oldugunu yazmışsın baban dediyse doğrudur ben tanırım mutlaka oda benı tanır bende 25 yıllık turizm kaptanıyım ismim ankaralı mevlüt selamlar

Bizimki son 15 senedir, şehir içi halk otobüsü kullanıyo yalnız. :) Gerçi şimdi emekli oldu yine turizme başlıcak heralde. Tura Turizmde, Tanturda fln çalışmıştı son dönemler, benim hatırladıklarım bunlar :dede:

Neyse konu daılmasın, saygılar murat abi :ok:
muratxxxxx
Vosdost

Mesaj #65 gönderen muratxxxxx » Cmt May 12, 2007 8:57 pm

vazelin parlatıyor arkadaşlar ama zamanla koku yaptıgını duymuştum ne kadar dogru bilmiyorum ama bilen varsa bilgilendirsin lütfen
tos boga
Kullanıcı avatarı
MOFC
Vosdost

Cvp: TEMİZLİKTE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Mesaj #66 gönderen MOFC » Cmt Mar 01, 2008 2:52 pm

[ W O L F ] yazdı:Çoğumuzun en büyük uğraşıdır elinde sünger bez sürekli vosumuzu parlatmak.. uzun ömür ve dayanıklılık için temizlikte dikkat etmemiz gereken konular..

1- Vosumuzu bulaşık deterjanı ve türevi temizliyicilerle yıkamak boyanın parlaklığını kaybetmesine neden olacaktır.

2-Nikelaj aksamı kesinlikle çamurlu bırakmayın çamur su tutacağından paslanma hızlanacaktır.

3-Lastiklerinizi arap sabunu ile parlatmayınız devamında sabun lastiğin hammadesindeki yağı yok edeceğinden lastikte kuruma ve matlaşma meydana gelecek buda lastiğin en zayıf bölümü olan yan yüzlerde çatlaklara ve sonuçtada lastiğin patlamasına neden olacaktır..

4-Aracınızın nikelaj aksamını sıvı cifle parlatarak sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

5-konsola sprey türü parlatıcılar yağlar kullanmayınız ..Bu yağlar camın bir büyüteç vazifesi görmesi sonucu ve yağında bu ısıyı ikiye katlaması sonucunda konsol kaplamasının daha hızlı bir şekilde kurumasını ve çatlamasını sağlayacaktır
M.BURAK
Kullanıcı avatarı
MOFC
Vosdost

Mesaj #67 gönderen MOFC » Cmt Mar 01, 2008 2:56 pm

Merhaba üstad bir konuda yardımına ihtiyacım var 1303 aracım hava filtreli onu söker yerine performans hava filtresi takarsam filtre tam olarak işleviinigörebilirmi sence yakıtı artıracağını tahmin ediyorum ama fikrine ihtiyacım var teşk

Burak **garanti bankası **
M.BURAK
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #68 gönderen [ WOLF ] » Cmt Mar 01, 2008 9:41 pm

İşin açıkçası bizim araçlarda performans filtrelerinin pek faydası yok.. Orjinal filtre tavsiyemdir.. Eğer görüntü olsun diyorsan.. Sağlam yağlı tip bir filtre bul yağ kabinini nikelaj kaplattır canavar gibi olur..
Kullanıcı avatarı
poison14
Vosdost
Vosvosumun adı: PATLICAN

pronto

Mesaj #69 gönderen poison14 » Pzr Mar 30, 2008 3:40 pm

benim çevremde herkes pronto ile aracını parlatıyor ben ise cesaret edemiyorum deneyen yada yan etkisi konusunda bilgisi olan varmı?
POISON14

34ya199 1974 1200 standart
34vp616 1974 1303 s
34ul213 1973 1303 1200 cc

Resim
Resim
ferhat şentürk
Vosdost
Vosvosumun adı: VOCU

Mesaj #70 gönderen ferhat şentürk » Prş Haz 26, 2008 6:37 pm

efeeryurt yazdı:yaa bende ön konsola sprey sıkıodum ama artık vaselin'le ovuorum...

vaselin bir süre sonra göğsü çatlatacaktır.o yüzden fazla kullanmazsanız iyi olur
[img::]http://img523.imageshack.us/img523/5258/y1p4jsgb3fzegssoji7bckcsb0.jpg[/img]

***06 VG 136***

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir