Kaliteli ses için yardıma ihtiyacım var.

Bu bölümde ses sistemiyle ilgili cihazların tanıtımını yapabilir sahip olduğu özellikleri ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Blueeagle
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Arthur

Kaliteli ses için yardıma ihtiyacım var.

Mesaj #1 gönderen Blueeagle » Cum Şub 17, 2012 9:57 am

Aracıma xetec 7372-DTM model tv,dvd,bt, kamera vs. özellikli bir oto cd player taktım. Görüntü ve video ses kalitesi açısından bir sorunum yok. Araçta arkada iki büyük pioneer önde iki küçük pioneer hoparlör var. Sorun müzik ses kalitesinin beni hiç tatmin etmemesi. Elbette bu teybin ses kalitesinin düşüklüğünden de olabilir.

Sesin yüksekliği değil kalitesi benim için önemli. Bunun için anfi almayı düşünüyorum faydası olur mu? Olursa sadece hoparlörleri mi bağlamalı yoksa wooferda mı almalı? Birde bunları bagaja yerleştirmek istiyorum fazla yer tutmasın diye uygun olur mu? Arka koltuk arkasında full malzeme var. Bagajı boş tutuyorum. Son olarak anfi işe yarar deniyorsa ne marka önerirsiniz?

hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Cvp: Kaliteli ses için yardıma ihtiyacım var.

Mesaj #2 gönderen hunterakon » Cum Şub 17, 2012 5:55 pm

şimdi bu işin pri olarak sana tavsiyem şu olur güzel kaliteli 4 chanel lı bir anfi alman yerin varmı bilmem ama 1200w kutu bass takman bunun haricinde arkadaki hoparlörleri seri bağlıyıp bridge yaparak anfiye bağlaman.
kutu bassı da tabikide bunların haricinde hoparlörün varsa iptal et teyb e bile bağlama ne kadar fazla hoparlör okadar kaliteyi düşürür haberin olsun küçükleri iptal et mesela
bendeki tesisatta JVC nin en baba teybi varki 2 küçük 13lük kenwoodlarım 240w 1200w kenwood kutu basım arabanın içinde oturanların kulaklarını ve ciğlerlerini oynatır cinstendir anfimi sorarsan marka bir ürün değil ama kaliteli ürünlerden yaklaşık anfinin fiyatı 250 civarında idi ankarada isen konya sokak (ulus) uğraman tanıdık yerde var montaj istersen yardımcıda olurlar ben montajımı kendim yaptım sorunsuz kullanıyorum 3 araba değiştirdim şuanda 3.arabamda hala kullanıyorum sıkıntısız:) ankarada isen gel göstereyim uğra yanıma ANKARA OPAN ÇAYYOLU ndayım ben opel servisi
Resim
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Cvp: Kaliteli ses için yardıma ihtiyacım var.

Mesaj #3 gönderen hunterakon » Cum Şub 17, 2012 5:58 pm

eklemeyi unutmıyım kapasitör kullanmanda fayda var sıkıntı yaşamazsın (farlar açıkken rolantide beklediğnde bassın vurduğunda farların yanım sönüyorsa taktır:))
anfinin markası önemli şöyle önemli ucuz sunny manny çakma şeyler alırsan çok ısınır ses kesilir devammlı soğutucu fannlı olanlar var benim kullandığım örneğin markasın skytech...
Resim

“Cihaz Tanıtımı ve Tesisat Kurulumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir