İlk deneyimimi yaşayacağım

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
caglar35
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

İlk deneyimimi yaşayacağım

Mesaj #1 gönderen caglar35 » Çrş Oca 16, 2013 11:40 pm

Öncelikle merhabalar abilerim dostlarım. 1 hafta sonra İnşallah ilk vosvos deneyimimi yaşayacağım. İstediğim vosvosun 1 haftalık test sürüşleri yapıcam da diyebilirim :) Ancak öncesinde sizden bir kaç öneri almak istiyorum. Daha önce hiç kullanmadım vos. Hidrolik değil direksiyonu. Çok sıkıntı yaratırmı acemi bir sürücü için. Bir kaç güne alışırmıyım. Nelere dikkat etmeliyim. Aklınıza gelen başınıza gelmiş şeyleri yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden saygılar :çiçek:

Kızını bekliyor
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Cvp: İlk deneyimimi yaşayacağım

Mesaj #2 gönderen Doğu » Prş Oca 17, 2013 1:32 pm

direksiyon hidrolik değil ama motor arkada olduğu için haliyle önde ağırlık az ve yormuyor insanı. hidrolik kadar yumuşak kadar değil tabi.

yokuş aşağı giderken boşta gitmek yerine viteste gaza basmadan in, orta-uzun seyahatlerinden sonra park ederken 1-2 dakika rölanti de bekle stop etmeden önce, motorun dinlenmesine şans tanımış olursun.

benim aklıma gelenler bunlar. tecrübe ettikçe sende daha çok bilgiye sahip olacaksın.

birde benim çektiğim en büyük sıkıntı sağ ayna. üzerindeki hariç 2 tane ayna aldım ikisindede görüş açısı tatmin edici değil. sağ ayna olmadan kullananlarda var, nasıl başarıyorlar anlamıyorum doğrusu. :)
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ' EGE ' yeni vos 'portakal'

Mesaj #3 gönderen ismiil » Prş Oca 17, 2013 2:27 pm

bende sağ ayna olmadan kullananlardanım bu sayede boynum hiç arıma egzersiz gibi geliyor :)
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
uqur91
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: SU

Mesaj #4 gönderen uqur91 » Prş Oca 17, 2013 3:58 pm

Direksiyonun hidrolik olmaması sadece park ederken biraz yorar, avuç içi direksiyon çevirmeyi bekleme yani. :) Ama yolda giderken daha rahat kullanırsın. Hidrolik direksiyonda ufak bir kıpırdamada bile arabanın yönü değişiyor. Ama bizimkilerde öyle değil. Birde direksiyon kutusunda boşluk olabilir. Bu yüzden bozuk yollara yüksek hızlarda girme. Yolda gezer araba. Kontröl edemeyebilirsin Allah korusun.
Vede aynalara dikkat et gerçekten. Kafanı çevirip bak yinede aynalara güvenme fazla. :) Birde şöyle bir liste var.. :)

Resim
Resim
caglar35
Vosdost

Mesaj #5 gönderen caglar35 » Prş Oca 17, 2013 8:42 pm

Listeyi gördüm ve korktum diyebilirim. Felaket tellalı gibi bir lise aman aman :) Dikkatli olmakta yarar var
Kızını bekliyor
Kullanıcı avatarı
zekimert
Administrator
Administrator
Kan Grubu: B Rh -

Mesaj #6 gönderen zekimert » Pzr Oca 11, 2015 1:13 am

Liste birkaç madde haricinde oldukça abartılı. Onu referans alacak olursanız vosvosa binemezsiniz.
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #7 gönderen orko » Prş Şub 05, 2015 10:04 am

vosvos bir araba değildir. bir arkadaştır. çok sevimli bir dosttur. araba olarak görürsen seni taşımaz yolda bırakır.
stresss...

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir