T1 kasaları

Vw bus ile ilgili her konu bu başlık altında toplanacaktır.. Teknik bilgiler sorunlar resimler tanıtımlar .. Bus hakkında her türlü paylaşım ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
korkmaz1
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

T1 kasaları

Mesaj #1 gönderen korkmaz1 » Cum Ağu 02, 2013 8:22 pm

Öncelikle merhabalar,

T1 bulmanın zorluğundan dolayı bir süredir T2 lere bakıyordum. Ancak şuna karar verdim ki, eğer böyle bir araba alacaksam, maddi manevi sıkıntısını çekip uğraşıp derleyip toparlayacaksam ben T1 almalıyım. Ne kadar sürer bilmiyorum ancak biliyorum ki bir gün o doğru araba karşıma çıkacak.

Tabii ki bir çoğunuz gibi ben de bir 23 camlı Samba hayranıyım. Yapılı olsun hurda olsun fotoğrafına bakıp da beni bir Samba'nın etkilediği kadar etkileyen ve iç geçirmeme sebep olan başka hiç bir şey yok. Muhtemelen bir çoğunuz için aynı durum geçerlidir diye tahmin ediyorum. Ancak bulunması imkansıza yakın olan bu araçlardan bir tanesinin hayatıma dahil olması maalesef çok çok büyük bir ihtimalle hayalden öteye geçemeyecek. 21 camlılar için de bu durum geçerli..

Gelelim konuyu açma sebebime. Bir süredir T1 kasalarını karşılaştırmaya çalışıyorum göz kararıyla. Kafamdaki fikir şu: Normal 13 camlı bir T1 kasasını 21 ve hatta 23 camlı kasaya dönüştürmek. Bu konuda bilirkişilerin desteğine ihtiyacım olacak ki kafamdaki soru işaretlerini giderebileyim. Örneğin kasalar arasında boy farkı var mı? Yani fotoğraflar arasında göz kararı bir karşılaştırma yapınca sanki bu fikir mümkünmüş gibi gözüküyor ancak işin mühendislik kısmı öyle olmayabilir. 13 camlı kasanın sağ ve sol üstüne 4 er tane 21 camlıların o ufak dikdörtgen camlarını bire bir boyutta kessek, total görüntü bire bir olur mu? Bunun dışında sanırım 13 camlılarla 21 camlılar arasındaki bir başka fark ön camların açılabilir oluşu. Bu kısım biraz daha kolay halledilebilir gibi.. Tamponlar, sinyaller, diğer tasarımsal farklar nelerdir? Ne kadar orjinale yaklaşılabilinir vs..

Benim için orjinalliği olmazsa olmaz bir kıstas değil. Normal 13 camlı bir T1'e sağlam girişerek birebir 21 camlı hatta arkadaki iki camı ve tavan açılırını ekleyerek 23 camlı bir T1 e dönüştürebilir miyim? Kasanın matematiği buna müsait midir?
En son korkmaz1 tarafından Cum Ağu 02, 2013 8:50 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: T1 kasaları

Mesaj #2 gönderen gürhan » Cmt Ağu 10, 2013 8:22 pm

Sevgili korkmaz, seçimin güzel...t1 lere çoğumuz hasta...ancak tedavisi yok...Piyasada derli toplu bir şey alayım dersen 50000 (yazıyla ellibin) euro yu gözden çıkarman lazım...camlara takılma fazla..sen t1 bul...toplayacak parayı bul, bırak camları eksik olsun...Velev ki buldun az camlı olan orijinal bir kasayı 23 cama çevirirken için cız etmeyecek mi? Aracı bir toplantıya götürdün...Millet bu orijinal değil deyince kem küm edeceksin. Parana da yazık, vaktine de yazık. vosvosları toplamak ölüm, t2 leri toplamak dünyada cehennem azabı iken, t1 için yorum yapmıyorum.

d&r da ya da büyük alışveriş merkezlerindeki oyuncakçılarda rewell' in t1 samba maketi var...75 tl...hevesini törpülemek için iyi bir seçim olabilir.
Kullanıcı avatarı
korkmaz1
Vosdost

Mesaj #3 gönderen korkmaz1 » Prş Ağu 15, 2013 11:44 am

Sevgili Gurhan,

Son cumle gercekten tokat gibi carpti suratima. Sanirim aradaki fark klasik arabaya olan tutku ile spesifik bir modele olan "ilgi" yada sizin dediginiz gibi "heves" ten ibaret. Soyle de bir durum var, T1 ile aramizdaki, su ana kadar internet ilanlarindan ibaret olan iliskimiz kismetse yakin gelecekte boyut atladiginda belki ben de orasini burasini kestiremeyecegim. Belki de kapi kolundan kul tablasina kadar sirf orjinal olsun diye 3 kurusa ikamesini almak dururken dunya para bayilip paket gumruge takilmasin diye dua ederken bulacagim kendimi. Milletin ne dedigi cok onemli degil. "Insanlar hayran kalsin, aman toplantiya gidersem kem kum etmeyeyim" diye orjinal olacaksa hic olmasin zaten. De insan kendisini kandirmis gibi hisseder mi isin o kismini ancak o gun geldiginde ogrenebilecegim.

Ben sadece arastirmami yaparken mumkunlugu konusunda konuya vakif arkadaslarin bilgisine basvurdum. Cevabiniz icin de tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #4 gönderen gürhan » Prş Ağu 15, 2013 2:30 pm

İnanın amacım hevesinizi kırmak ya da yapacağınız işi küçümsemek değil...Bu tür tavsiyeler maalesef dostun söyleyeceği şeyler misali biraz acı oluyor. Keşke bizim ülkemizdede t1 ler boy gösterse şenliklerde...Çeşit çeşit olsa, renk renk olsa. Ancak vosvos toplarken bile inanın katil olunma merhalesine geliyorken; t1 i düşünmek bile korkunç...Parça sıkıntısını söz konusu bile yapmıyorum...sonuçta yurt dışından bütün parçaları tedarik edebiliyorsunuz. Mühim olan usta bulabilmek...Bu araçların dilinden anlayan usta bulabilmek...Ustanın yanlış yaptığı bir şeyi ''hoop usta orası öyle olmaz, bu bu nedenlerden dolayı şöyle yapmalısın diyebilecek bilgi birikimine sahip olabilmek...Havalandırma sistemini, kalorifer sistemini bilmek ve ustaya anlatabilmek...Ustanın keyifli bir zamanda yaptığı vosvosu beğenirken , aynı ustanın yaptığı başka bir vosvosu bu ne yahu diyerek kusabiliyorsunuz.
Benim demem şu ki: Vosvosları tanımaz iken, t1 toplamaya girişmek çok riskli olur. Yine de Allah gönlünüze göre versin. Gönlünüze göre bir t1 dilerim.
Sonuçta Türkiyede göreceğimiz her bir t1, hepimizin gurur kaynağı olacaktır.

“VW Bus” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir