Sinyal ve Far sorunum var.

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
headbanger
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Sinyal ve Far sorunum var.

Mesaj #1 gönderen headbanger » Pzr Kas 03, 2013 1:42 am

68 model Vosvos aldım.Sıkıntısı şu sağa ya da sola sinyal verdiğimde sinyal lambaları yerine dörtlüler yanıyor.Sıkıntı sinyal kolunda mı dörtlü çubuğunda mı anlayamadım.Birde farları yaktığımda kısa farlar yanmıyor sadece uzun farlar çalışıyor.Bu da far rölesinden mi kaynaklı acaba?Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Sinyal ve Far sorunum var.

Mesaj #2 gönderen gürhan » Pzt Kas 04, 2013 11:36 am

Bir elektrikçiye gitmenizde fayda var. Kablolar karışmış, kısa devre yapmış olabilir. Farların uzunda kalıp kısaya geçmemesi far rölesindendir büyük ihtimal.. Röleyi açıp wd 40 ile temizleyebilirsiniz...Bendede röle ile ilgili sıkıntı olmuştu ve açıp temizleyince problem hallolmuştu. Aynı şekilde dörtlü flaşörüde temizleyin...Çözülmezse elektrikçiye gidersiniz.
headbanger
Vosdost

Cvp: Sinyal ve Far sorunum var.

Mesaj #3 gönderen headbanger » Çrş Kas 06, 2013 10:41 pm

Yeni far rölesi,sinyal kolu ve dörtlü flaşörü aldım.Oto elektrikçiye gitmiştim zaten sinyal kolunu yanlış bağlamışlar.Baştan yapılcak her şeyi.Teşekkürler cevap için.

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir