Zaman Saati-Dijital Voltmetre.

Bu bölümde üyelerimizin kendi el emeğiyle ortaya çıkarttığı çalışmalar yer almaktadır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Zaman Saati-Dijital Voltmetre.

Mesaj #1 gönderen atakan77 » Pzt Mar 03, 2014 7:10 pm

Bozuk Zaman saati içerisine. Dijital voltmetre monte ettim. Parlaklığı fazla olmasın diye şeffaş siyah stop boyası ile boyadım. Voltmetreden az çok motor devrini de anlayabiliyorum. 12 v civarında 800-900 devre tekabul ediyor. 13-14 volt civarında 1200-1500 devire denk geliyor.

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Zaman Saati-Dijital Voltmetre.

Mesaj #2 gönderen gürhan » Sal Mar 04, 2014 10:13 pm

İcat çıkarmayın başımıza yahu...

Şaka maka güle güle kullan. Kullan da, Turna' ya da ufak ufak modifikasyona başladın sanırım...

Bu arada elektriği ölçtüğün özel bir yer var mı? Yoksa her yerin elektriği aynı ölçüyü veriyor mu? Devre hazır mı? nasıl bir şey kullandın...eski bir voltmetreyimi dağıttın?
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Turna

Cvp: Zaman Saati-Dijital Voltmetre.

Mesaj #3 gönderen atakan77 » Çrş Mar 05, 2014 1:41 pm

Herhangi bir yerdeki kontak elektriğinden alınabilir sorun değil. Dijital voltmetre ile rolantideki ve devirdeki ani değişiklikler de anında görülebiliyor. Yolda giderken 14,4 ü gösteriyor. Rolantide 12,1 e denk geliyor. Elekrik sistemindeki arızaları anında gösteriyor.
Voltmetreyi internetten aldım 12 tl. Hazır.

“Sen de Yapabilirsin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir