Elektronik ateşleme kiti uzun geliyor.

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vagabundo
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Plüton

Elektronik ateşleme kiti uzun geliyor.

Mesaj #1 gönderen vagabundo » Çrş Şub 24, 2016 5:21 pm

Plüton'un tevzii makarası, platin, meksefe sistemi yüzünden çektiğim sıkıntılar aynı günde iki defa yolda kalmama neden oldu. Şimdi elektronik ateşlemeye dönmek niyetindeyim. Ama aldığım parça uzun geliyor. Favorit uyar dedi usta aldım. Uzun geldi. Felicia deneyelim dedik o da uzun ve geldi. T3 1980-81 uyar dediler ama onu da bulmam sıkıntı.
Aracını elektronik ateşlemeye çevirenler bu işi nasıl yaptılar?
Forumda yeniyim. Konu hortlatmak istemedim. Tüm konular eski olduğu için yeni konu açtım. Gerekirse konuyu birleştirebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: Elektronik ateşleme kiti uzun geliyor.

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Çrş Şub 24, 2016 7:57 pm

uzun gelen parça hangisi eğer cevap distribütör ise normal araya flanş yaptırılıp kullanılıyo tornacıda ben yaptırmadım o haliyle kullanıyorum bi sorun yaşamadım .
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Çrş Şub 24, 2016 11:45 pm

Distirbütörün girdiği kısma yaklaşık 1 cm lik bir yüzük yaptırıyorsunuz tornacıya, sıkıntı çözülüyor...Hepimizin ki aynı şekilde. Bazı arkadaşlar yüzük yaptırmadan da kullanıyor. Ateşleme sisteminin çalışmasına bir etki yapmaz. Ama toz, çapak ıvır zıvır bloğun içine girebilir.
vagabundo
Vosdost
Vosvosumun adı: Plüton

Mesaj #4 gönderen vagabundo » Prş Şub 25, 2016 1:50 pm

Distribütör uzun geliyor oturacağı yuvaya. İnternette böyle bir parça buldum.

http://www.sanalpazar.com/vosvos-elektr ... i-12203938

Biraz fazla ucuz geldi gözüme Vika al diyen de var alma diyen de. Bir de Ergün Bey'e ulaşamıyorum (Akasya Otomotiv/Marmaris). Farklı bir numara kullanıyorsa PM ile numarasını verebilir misiniz?

Bir de en çok yakıtı merak ediyorum. Elektronik ateşlemeye geçtiğimde yakıt tüketimine etkisi olur mu?
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #5 gönderen gürhan » Prş Şub 25, 2016 9:55 pm

Skoda ateşlemelerinin hepsi uzun gelir. tam oturanı yok...Mecburen yüzük kullanacakasınız. Yakıttan çok büyük bir düşüş beklemeyin. Elektronik ateşleme , ateşleme sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlıyor...platin ayarı ıvır zıvırdan kurtarıyor.

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir