yeni vosvosum ve yeni problemlerim

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
offline55
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

yeni vosvosum ve yeni problemlerim

Mesaj #1 gönderen offline55 » Sal Ağu 15, 2017 7:26 pm

Selam arkadaşlar,

Aranıza yaklaşık bir ay önce katıldım. Size yaşadığım süreci anlatmak v görüşlerinizi almak istiyorum.

Bir ay önce Eskişehirden 13bin TL ye 1.6 1303 bir vosvos aldım. Alırken ki kriterim yürüyeni motoru temiz olsun makyajı görseli zamanla halledilirdi. Bütçede ona göre tabi. Alacağım arkadaşla uzun uzun konuştum ve özellikle motor ve yürüyen kısmını sordum sorun olmadığını söyledi orada bi ustaya da gösterdim sorun görünmüyor dedi. Ki satan arkadaşında kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. aldık arabayı Eskişehir de iki üç gün bindim ve Bursaya yola çıktım ve bir iki tekleme harici sağ salim geldim bursaya. kullandım yine bir hafta kadar lastikleri rot başları balatalar falan değiştirdim. Bursaya( ilçesinde oturuyorum) yola çıktım yolda kaldı araba cekıcıyle ilçeye sanayiye getirdim bı motor ustası baktı motor kitlenmiş dedi yine çekiciyle bursada sayılan bir vosvos ustasına götürdüm motoru indirdi piston ve yatak değişmesi gerek dedi tamam dedim değiştirdi. bir hafta sonra aracı aldım ilçeye geldim gelirken yine tekledi bi kaç kez araba. ama sorun yok başka. iki gün sonra yola çıktım tatile gidicem güya balıkesirden sonra yine kaldık yolda (130km) ara tara Balıkesirde bi usta buldum (Zühtü Usta, tavsiye ederim çok iyi niyetli ne gözü tok bi abimiz bu arada). yolda uğraştı etti felan saatlerce benzin otomatiği arızalı dedi İstanbuldan sipariş ettik üç gün sonra geldi arabayı aldım bursaya geldim geri. yolda yine sorun yok. bi iki gün ilçede bindim bi patlama sesi morotda boğulma şu bu durdu yine. bugün tekrar sanayiye götüreceğim.

Şimdi sorum şu?

ne yapmalıyım? motoru komple rektefiyeye sokmammı lazım? (ki bursadaki usta bakımını yaptığını söyledi 1500 tl ödedim o ustaya) elektrik aksamınamı baktırmam lazım?

neyini neresini yaptırmam lazımki sorunsuz sıkıntısız güvenerek binebileyim arabama?

Cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir